Implanty zębów

Usługi

Implanty zębów

Piękny, zadbany i pełny uśmiech? Niestety nie każdy może się nim pochwalić. Czasem jest to spowodowane nieleczoną próchnicą, a czasem skutkiem urazu mechanicznego. Na szczęście nowoczesna stomatologia potrafi sobie poradzić z takimi ubytkami, które mogą negatywnie wpływać nie tylko na pewność siebie Pacjenta, ale również na jego wymowę czy możliwość swobodnego przeżuwania pokarmów. Rozwiązaniem ich problemów mogą stać się implanty zębowe. To one są obecnie uznawane za najskuteczniejszy sposób odbudowy utraconego uzębienia.

implanty zębów Chorzów

Implanty zębowe – czyli?

Zapewne każda osoba już słyszała trochę o implantach zębowych, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym one tak naprawdę są. Otóż mamy tu do czynienia z niewielkimi wszczepami, których funkcją jest zastąpienie korzeni utraconych zębów. Wyglądem implanty przypominają stosunkowo małe śrubki. Dentysta umieszcza je w tkankach kostnych szczęki lub żuchwy. A z czego są one wykonane? Implanty tworzone są z materiałów biozgodnych z ludzkim organizmem czyli tytanu lub cyrkonu (czasem ich mieszanki). Tym samym ich wszczepienie nie powoduje reakcji obronnych organizmu i cały proces staje się bezpieczny.

 

Implanty stomatologiczne – wszczepienie krok po kroku

Pierwszym krokiem prowadzącym do odbudowy uśmiechu jest konsultacja. Podczas jej trwania dentysta poznaje się z Pacjentem, a także dowiaduje się o wszystkich jego potrzebach i oczekiwaniach. To także podczas tej wizyty przeprowadzana jest pełna diagnostyka, która pozwoli na ustalenie konkretnego, indywidualnego planu leczenia, a także kosztorysu.
Krok drugi to przeprowadzenie zabiegów przygotowawczych, gdy zachodzi taka potrzeba. Może to być między innymi podniesienie dna zatoki szczękowej. Taki zabieg i inne na tym etapie wykonuje się w momencie, gdy występuje niedostateczna ilość tkanek kostnych szczęki lub żuchwy.
W trzecim kroku dentysta przechodzi do wszczepienia implantów zębowych. Cały zabieg zazwyczaj trwa około godziny. Z kolei po około sześciu miesiącach od jego przeprowadzenia można przystąpić do pobrania wycisków w celu wykonania pracy protetycznej.
Ostatnim krokiem jest wizyta, na której dentysta mocuje uzupełnienie na implantach. Tym samym Pacjent zyskuje nowy i estetyczny uśmiech.

Czy implanty wszczepia się bezboleśnie?

Pytania o ból w gabinecie stomatologicznym są swego rodzaju normą. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ wielu Pacjentów doskonale pamięta leczenie bez znieczulenia. Pragniemy tu jednak uspokoić, ponieważ w Crystal Clinic zabieg jest przeprowadzany z użyciem nowoczesnego znieczulenia komputerowego. Stosujemy je w zamian tradycyjnej strzykawki ze środkiem znieczulającym. W tym przypadku posługujemy się aplikatorem, który wyglądem przypomina nieco długopis. Jest on bezpośrednio połączony ze specjalnym urządzeniem z mikroprocesorem. Lekarz przy pomocy aplikatora podaje środek przeciwbólowy z prędkością, która nie powoduje rozpierania tkanek. Tym samym wyeliminowane zostaje nieprzyjemne uczucie, które pojawia się w przypadku podawania tradycyjnego znieczulenia wspomnianą powyżej strzykawką. Możemy więc zapewnić, że w naszym gabinecie wszczepianie implantu zęba przebiega bezboleśnie.

 

Kiedy stosuje się implant zęba?

Implanty możemy zastosować w różnych przypadkach:

 • pojedyncze braki
 • brak kilku zębów
 • pełne bezzębie

W każdym z tych przypadków stosuje się nieco inne rozwiązania. Do odbudowy pojedynczych braków wybiera się najczęściej korony protetyczne, które osadza się na implantach. W momencie, gdy Pacjent nie ma kilku zębów, można zastosować most protetyczny z osadzonym zestawem koron. Z kolei, gdy dentysta ma do czynienia z bezzębiem u Pacjenta, może zrekonstruować jego uśmiech, wykorzystując osadzoną na implantach protezę.

implanty stomatologiczne Chorzów

Leczenie implantologiczne krok po kroku

 • Pierwsza wizyta dotycząca implantów zębowych obejmuje konsultację implantologiczną. Lekarz ocenia stan jamy ustnej Pacjenta, przeprowadza badania diagnostyczne oraz omawia z nim możliwości leczenia implantologicznego. Na podstawie zebranych informacji tworzony jest plan leczenia.

 • Po zatwierdzeniu planu, przystępuje się do etapu implantacji. Zabieg ten polega na wszczepieniu implantów w kość. Następnie Pacjent przechodzi przez okres gojenia, podczas którego implanty zintegrują się z kością. Po pełnym zagojeniu lekarz zakłada na implanty korony lub protezy, przywracając Pacjentowi estetykę i funkcję uśmiechu.

Korzyści zastosowania implantów zębowych

 • stabilne osadzenie pracy protetycznej zachowującej się jak naturalne uzębienie
 • wyhamowanie procesu zaniku kości
 • zapobieganie wadom zgryzu
 • przywrócenie estetyki uśmiechu
 • możliwość spożywania przez Pacjenta pokarmów bez konieczności zmiany diety
 • dokładne przeżuwanie sprawia, że Pacjent nie obciąża żołądka i nie cierpi przez to na niestrawność.

 

Przeciwwskazania do wszczepienia implantów

Znamy już zalety implantów, warto jednak wiedzieć, że niestety nie każdy może sobie na nie pozwolić. Na szczęście lista nie jest tu długa. Najczęściej spotykanym przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów jest niedostateczna ilość tkanek kostnych szczęki lub żuchwy. Uniemożliwia to osadzenie wszczepów. Na implanty nie mogą sobie pozwolić również osoby chorujące na nowotwory jamy ustnej, cukrzycę, choroby krążenia, czy też zaburzenia krzepnięcia krwi.

 

Gotowy na implant zęba?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do Crystal Clinic. Czeka tu na Ciebie wykwalifikowany zespół, który profesjonalnie i w sympatycznej atmosferze upora się z Twoimi problemami związanymi z jamą ustną. Na pierwszą wizytę możesz się umówić, wykonując telefon +48 888 333 784 lub wypełniając formularz kontaktowy. Do zobaczenia!

Najczęściej zadawane pytania w implantologii

 • W leczeniu implantologicznym nie ma górnej granicy wieku, ale uznajemy dolną. Nie wszczepia się implantów u nastoletnich Pacjentów, u których nie zakończył się jeszcze rozwój kostny.
 • Implantacja nie jest bardzo czasochłonna - wszczepienie pojedynczego implantu z reguły nie trwa dłużej niż pół godziny.
 • Czasem się tak zdarza, ale ryzyko jest niewielkie - dzieje się tak jedynie w 2% przypadków.

Cennik

Implant - cześć chirurgiczna 3 100 zł
Korona pełnoceramiczna na implancie 3 000 zł
Implanty to nie tylko nowe zęby, to powrót do pewności siebie i swobody uśmiechu, co przekłada się na zdrowie psychiczne Pacjenta.
stomatolog Chorzów
Marcelina Orfin
specjalista protetyki stomatologicznej

Eksperci w tej dziedzinie

Natalia Sitek-Ignac

Natalia Sitek-Ignac

specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Absolwentka renomowanego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, która swoją profesjonalną drogę medyczną kształciła i rozwijała w obszarze chirurgii szczękowo-twarzowej. Aktualnie pełni funkcję wykładowcy w Zakładzie Anatomii Opisowej i Topograficznej w Zabrzu, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami przyszłych lekarzy.

Natalia Sitek współpracowała przez wiele lat z Oddziałem chirurgii szczękowo-twarzowej w Katowicach. Jej obszar zainteresowań zawodowych obejmuje nowoczesną chirurgię i implantologię, ultrasonografię głowy i szyi, szeroko pojętą anatomię człowieka oraz onkologię kliniczną.

Michał Karcz

Michał Karcz

specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od 2015 roku pracował w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej ŚUM w Katowicach, gdzie odbył staż specjalizacyjny. Podczas pracy w szpitalu wykonał wiele zabiegów z zakresu traumatologii czaszkowo-szczękowej, pomagając Pacjentom po rozległych urazach twarzoczaszki, a także przeprowadzał rozległe zabiegi onkologiczne i ortognatyczne. Po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalistycznego w 2021 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej.