Leczenie bez bólu

 

Walka z dentofobią

Wielu Pacjentów obawia się leczenia dentystycznego. Przykre doświadczenia z przeszłości sprawiają, że leczenie stomatologiczne kojarzy im się nieraz z bólem i dyskomfortem. Tacy Pacjenci starają się unikać dentysty, a ich obawy czasem przybierają nawet formę dentofobii, czyli panicznego lęku przed dentystą. W tym stanie nawet niegroźne bodźce, takie jak zapach stosowanych w gabinecie środków odkażających, mogą wywołać silną reakcję lękową.

Oczywiście unikanie dentysty niesie ze sobą bardzo niekorzystne skutki dla zdrowia zębów i jamy ustnej. Dlatego jednym z naszych celów jest walka z dentofobią.

Nowoczesna stomatologia wypracowała takie metody leczenia, że nie ma powodu, by obawiać się wizyty w gabinecie. W Crystal Clinic przeprowadzamy leczenie w sposób bezbolesny i dbając o najwyższy komfort Pacjenta. Jak udaje nam się to osiągnąć? Stosowane przez nas nowoczesne metody znieczuleń oraz przyjazna atmosfera sprawiają, że leczenie nie jest przykrym doświadczeniem.

Znieczulenie komputerowe

W Crystal Clinic stosujemy nowoczesne znieczulenie komputerowe. To dobra wiadomość do Pacjentów, którzy obawiają się tradycyjnych znieczuleń strzykawkowych. W przypadku znieczulenia komputerowego nie ma kłucia igłą – zamiast tego zagłębia się ona w tkankę ruchem rotacyjnym i wystarczy płytkie jej wprowadzenie.

Ale najważniejsze, że proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany przez komputer. Procesor analizuje opór tkanek i w zależności od niego dobiera optymalną ilość środka, tempo i ciśnienie jego podawania. Dzięki temu środek jest wchłaniany w sposób fizjologiczny, a uczucie rozpierania tkanek – które w znieczuleniach strzykawkowych jest źródłem bólu i dyskomfortu – zostaje w ten sposób ograniczone do minimum.

Znieczulenie ogólne - narkoza

Przeprowadzamy też zabiegi w znieczuleniu ogólnym. Polega ono na tym, że Pacjentowi podajemy środki anestetyczne, które wprowadzają go w stan głębokiego snu. Dzięki temu podczas zabiegu jest on nieświadomy i nie odczuwa przeprowadzanych czynności. Nie ma również poczucia czasu – zabieg wydaje się z jego perspektywy trwać jedynie chwilę.

Narkoza zapewnia w pełni bezbolesny zabieg. Powala też przeprowadzić więcej zabiegów podczas jednej wizyty. Wszystko odbywa się pod kontrolą zespołu anestezjologicznego, który czuwa nad Pacjentem od podania anestetyków aż do całkowitego wybudzenia, dbając by wszystko przebiegło prawidłowo.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych metodach na bezbolesne leczenie, odwiedź Crystal Clinic – chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Na wizytę możesz się zapisać, dzwoniąc pod numer +48 888 333 784 lub wypełniając formularz.