Dlaczego my?

Co wyróżnia Crystal Clinic? Oto niektóre z naszych atutów.

stomatologia mikroskopowa Chorzów

Kompleksowe leczenie

Stomatologia jest dziedziną, która dzieli się na wiele odrębnych gałęzi. Leczenie kompleksowe, które zapewnia Pacjentowi odzyskanie pełni zdrowia i funkcjonalności jamy ustnej, obejmuje działania z obszaru różnych specjalności: endodoncji, chirurgii, implantologii, stomatologii estetycznej i wielu innych.

W Crystal Clinic zależy nam na udzielaniu Pacjentom kompleksowej opieki stomatologicznej, dlatego nasz zespół składa się z lekarzy reprezentujących te poszczególne gałęzie i możemy zaoferować szeroki zakres usług medycznych.

Na pierwszej wizycie wykonujemy dokładną diagnostykę i przygotowujemy pełny plan leczenia wraz z kosztorysem, obejmujący wszystkie kolejne etapy terapii aż do przywrócenia Pacjentowi pełni zdrowia. Dzięki temu Pacjent nie czuje się zagubiony na żadnym etapie leczenia, które staje się procesem przewidywalnym.

zdjęcie pantomograficzne Chorzów

Diagnostyka na miejscu

Szczegółowa diagnostyka stanowi podstawę skutecznego leczenia. Zdajemy sobie sprawę, że poszukiwanie odpowiedniej placówki diagnostycznej, wykonanie badań i dostarczenie ich wyników lekarzowi może być uciążliwe i zabiera czas.

Dlatego naszym Pacjentom stworzyliśmy możliwość wykonania potrzebnych badań u nas na miejscu. Dysponujemy sprzętem do zdjęć RTG, a także nowoczesnym tomografem komputerowym CBCT. To wygoda i oszczędność czasu, dzięki której możemy szybciej rozpocząć leczenie.

mikroskopowe leczenie zębów Chorzów

Leczenie bez bólu

Leczenie stomatologiczne nie tylko nie musi, ale wręcz nie powinno boleć. W Crystal Clinic dbamy o to, aby zabiegi były przeprowadzane bezboleśnie i w jak najbardziej komfortowych warunkach.

Stosujemy znieczulenie komputerowe, które nie boli przy aplikacji. Nie ma tu kłucia igłą (aplikator zagłębia się płytko w tkankę ruchem rotacyjnym), a procesor analizuje na bieżąco opór tkanek i dobiera odpowiednią do niego ilość środka znieczulającego, ciśnienie i tempo jego podawania. Dzięki temu zjawisko rozpierania tkanek – źródło bólu i dyskomfortu w tradycyjnych znieczuleniach – zostaje ograniczone do minimum.

Przeprowadzamy również zabiegi w znieczuleniu ogólnym, czyli narkozie. Pacjent jest przy użyciu anestetyków wprowadzany w sen, a jego świadomość zostaje na czas zabiegu wyłączona.

Leczenie pod mikroskopem

W Crystal Clinic posługujemy się nowoczesnym mikroskopem stomatologicznym. Zapewnia on powiększenie obrazu pola zabiegowego oraz doświetlenie go, co w znaczący sposób zwiększa precyzję zabiegu, a tym samym również jego skuteczność.

Mikroskop umożliwia nam też zawężenie pola zabiegowego, dzięki czemu pracujemy z większym poszanowaniem zdrowych tkanek. Dzięki zastosowaniu mikroskopu zabieg przebiega też szybciej i w wielu przypadkach możemy go wykonać w ciągu zaledwie jednej wizyty.

Opiekun Pacjenta

W naszym gabinecie każdy Pacjent może liczyć na wsparcie Opiekuna Pacjenta. Jest to osoba, która pomaga, udziela dodatkowych informacji i przeprowadza przez wszystkie etapy leczenia. Dzięki niej Pacjent czuje się bardziej komfortowo i pewnie.

Jest to szczególnie ważne dla osób, które obawiają się wizyt u dentysty. Wówczas dodatkowe wsparcie i pomoc na przykład przy wypełnianiu niezbędnych dokumentów jest dla nich nie do przecenienia.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz poznać więcej naszych atutów, zapraszamy do Crystal Clinic. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 888 333 784 lub wypełniając formularz.

RTG zębów Chorzów