Leczenie pod mikroskopem

W naszej codziennej pracy korzystamy z nowoczesnego mikroskopu stomatologicznego. Wykorzystanie tej technologii ma duży wpływ na jakość leczenia i osiągane wyniki,

Mikroskop stomatologiczny - jakie daje korzyści?

Mikroskop zapewnia nawet 25-krotne powiększenie obrazu miejsca zabiegowego, a przy tym je również doświetla. To pozwala na znacznie większą precyzję przeprowadzanych zabiegów. Większa precyzja ma natomiast bezpośredni wpływ na skuteczność leczenia. Widać to mocno na przykładzie leczenia kanałowego, które wymaga dokładnego oczyszczenia komory zęba i kanałów korzeniowych z miazgi. Jeżeli jakiś jej, nawet niewielki, fragment zostanie przeoczony, wówczas leczenie okazuje się nieskuteczne, objawy w niedługim czasie wracają i leczenie trzeba powtórzyć.

Mikroskop pozwala ograniczyć takie ryzyko do minimum. Pomaga dokładnie usunąć całą miazgę, a nawet umożliwia zlokalizowanie dodatkowych kanałów, niewidocznych gołym okiem. Zastosowanie tego nieocenionego narzędzia zwiększa skuteczność leczenia kanałowego do 95%.

Większa precyzja pozwala też na szczelniejsze dopasowanie wypełnień, dzięki czemu są one bardziej trwałe i lepiej zabezpieczają ząb przed nawrotem próchnicy.

Użycie mikroskopu pozwala też na zawężenie pola zabiegowego. Dzięki temu działania zabiegowe są ograniczone ściśle do obszaru tkanek zmienionych chorobowo, bez naruszania zdrowych tkanek zęba.

Do czego wykorzystujemy mikroskop?

Mikroskop stomatologiczny znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu kanałowym. Dzięki niemu możemy przeprowadzić zabieg precyzyjniej, skuteczniej, a także szybciej – w wielu przypadkach można go wykonać w ciągu zaledwie jednej wizyty.

Mikroskop wspiera nas również w protetyce i leczeniu zachowawczym, pozwalając na lepsze dopasowanie wypełnień i uzupełnień protetycznych.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o mikroskopie stomatologicznym i innych stosowanych przez nas technologiach, zapraszamy do odwiedzin w Crystal Clinic. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 888 333 784 lub wypełniając formularz.