Chirurgia stomatologiczna

Usługi

Chirurgia stomatologiczna

Dziedziną stomatologii, która skupia się na operacjach i różnorodnych procedurach w obrębie jamy ustnej, jest chirurgia stomatologiczna. Większość Pacjentów kojarzy ją głównie z usuwaniem zębów mądrości lub przygotowaniem do założenia aparatu ortodontycznego, bądź protezy. Prawda jest jednak taka, że to dziedzina znacznie bardziej złożona i tym samym chirurg stomatolog ma zdecydowanie większy zakres obowiązków.

Jaki jest zakres działań chirurgii stomatologicznej?

W zakresie chirurgii stomatologicznej znajdziemy rozległy zestaw procedur operacyjnych, które koncentrują się na obszarze jamy ustnej i związanych z nią strukturach. Choć często pełni ona kluczową rolę w leczeniu protetycznym lub ortodontycznym, jej zastosowania wykraczają daleko poza te dziedziny. Chirurgia stomatologiczna obejmuje także rekonstrukcję tkanek oraz usuwanie stanów zapalnych, stanowiąc kompleksowe podejście do utrzymania zdrowia i optymalnej funkcji jamy ustnej.

Leczenie chirurgiczne krok po kroku

 • Pierwsza wizyta ma na celu omówienie potrzeb Pacjenta i zaplanowanie kompleksowego leczenia stomatologicznego. Lekarz przeprowadza dokładny wywiad oraz niezbędne badania diagnostyczne.

 • Po uzyskaniu zgody Pacjenta przystępuje się do leczenia. Cały proces może obejmować usuwanie zębów, wszczepianie implantów, czy też korekcję wad w obrębie jamy ustnej.

 

Poznaj zabiegi chirurgiczne wykonywane w Crystal Clinic

 • usuwanie ósemek
 • ekstrakcja zębów zatrzymanych
 • resekcja wierzchołka korzenia
 • podcięcie wędzidełka
 • kliniczne wydłużenie korony zęba
 • sterowana regeneracja kości
 • podniesienie dna zatoki szczękowej
 • augmentacja tkanek miękkich

Oczywiście nasza oferta stale się powiększa, a my staramy się dopasowywać do potrzeb Pacjentów. Dlatego też ta lista nie pozostaje zamknięta. Zachęcamy naszych Pacjentów do konsultowania z nami problemów jamy ustnej, wówczas staramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Chirurgia bez bólu i stresu

Rozumiemy, że unikanie uczucia bólu podczas wszelkich procedur stomatologicznych ma kluczowe znaczenie dla komfortu Pacjentów. Strach przed doznaniami bólowymi to jedna z głównych przyczyn oporów przed wizytą w gabinecie dentystycznym, a także często prowadzi do rozwijania się dentofobii, czyli panicznego lęku przed dentystą. Dlatego w naszym podejściu do leczenia priorytetem jest zastosowanie nowoczesnych metod znieczulenia oraz skutecznych technik redukcji stresu, mających na celu zapewnienie wyjątkowego komfortu psychicznego. Jednym z kluczowych elementów tego podejścia jest znieczulenie komputerowe.

Zaawansowane urządzenie, które stosujemy, umożliwia precyzyjne i kontrolowane przez mikroprocesor podawanie środka znieczulającego. Innowacyjny system analizuje opór tkanek, dynamicznie dostosowując ciśnienie tak, aby utrzymać się poniżej granicy odczuwania bólu. Dzięki tej nowoczesnej technologii, proces znieczulania staje się krótki i pozbawiony stresu dla Pacjenta. W przeciwieństwie do tradycyjnych strzykawek, gdzie ból wynika z rozpierania tkanek przez wtłaczany płyn znieczulający, znieczulenie komputerowe działa zupełnie inaczej. Płyn jest aplikowany z prędkością fizjologiczną, umożliwiając tkankom płynne wchłanianie substancji. W efekcie unika się tworzenia wysokiego ciśnienia, co eliminuje przykre uczucie rozpychania dziąsła. Cały proces jest monitorowany przez komputer, który stale kontroluje i dostosowuje tempo aplikacji, zapewniając optymalne warunki i komfort dla Pacjenta.

Zabiegi chirurgiczne – dlaczego u nas?

W naszej klinice stomatologicznej kładziemy nacisk na indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Zanim rozpoczniemy leczenie, przeprowadzamy dokładną konsultację, podczas której dokonujemy szczegółowej analizy stanu zdrowia jamy ustnej i wysłuchujemy wszelkich potrzeb oraz oczekiwań Pacjenta. To kluczowy etap, na którym opiera się opracowanie spersonalizowanego planu leczenia, dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.

Bezbolesne leczenie to dla nas priorytet

Wprowadzamy nowoczesne metody znieczulenia, takie jak znieczulenie komputerowe, które eliminuje uczucie bólu i dyskomfortu podczas zabiegów. Dzięki temu chcemy przekonać nawet najbardziej przerażonych Pacjentów, że wizyta u dentysty może być komfortowym i bezstresowym doświadczeniem.
W naszej praktyce stosujemy tylko materiały najwyższej jakości do wypełnień zębów. Dążymy do zapewnienia trwałych i estetycznych rezultatów, dlatego korzystamy z innowacyjnych rozwiązań, które spełniają najwyższe standardy.

Przez wzgląd na powyższe informacje, a także o jeszcze inne atuty, którymi możemy się wyróżnić, zapraszamy do naszego gabinetu, w którym przyjmuje doświadczony chirurg stomatolog. Na konsultację możecie umówić się telefonicznie pod numerem telefonu +48 888 333 784 lub wypełniając formularz kontaktowy. Zachęcamy do skorzystania z wygodniejszej dla Was formy.

Najczęściej zadawane pytania w chirurgii stomatologicznej

 • Usuwanie zębów zawsze traktujemy jako ostateczność. Zdarzają się jednak sytuacje, w których zęba nie można wyleczyć, a jego dalsza obecność w jamie ustnej może wywierać niekorzystny wpływ na pozostałe uzębienie. Wtedy ekstrakcja staje się koniecznością.
 • Ósemki często wywierają niekorzystny wpływ na zdrowie jamy ustnej i ich usunięcie w wielu przypadkach jest rzeczywiście wskazane. Ale jeżeli nie sprawiają problemów, traktujemy je jak każde inne zdrowe zęby.
 • Podcięcie wędzidełka może zlecić stomatolog lub logopeda w sytuacji, gdy jest ono wykształcone nieprawidłowo, przez co niekorzystnie wpływa na zdrowie i funkcjonowanie jamy ustnej, np. powoduje wady zgryzu i wymowy czy choroby dziąseł.

Cennik

Ekstrakcja zęba stałego od 310 zł
Chirurgiczne usuniecie zęba mądrości od 790 zł
Podcięcie wędzidełka 430 zł
Przy pomocy skomplikowanych procedur rozwiązujemy problemy Pacjentów i przynosimy im ulgę, wpływając na ogólne zdrowie i samopoczucie.
stomatolog Chorzów
Marcelina Orfin
specjalista protetyki stomatologicznej

Eksperci w tej dziedzinie

Natalia Sitek-Ignac

Natalia Sitek-Ignac

specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Absolwentka renomowanego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, która swoją profesjonalną drogę medyczną kształciła i rozwijała w obszarze chirurgii szczękowo-twarzowej. Aktualnie pełni funkcję wykładowcy w Zakładzie Anatomii Opisowej i Topograficznej w Zabrzu, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami przyszłych lekarzy.

Natalia Sitek współpracowała przez wiele lat z Oddziałem chirurgii szczękowo-twarzowej w Katowicach. Jej obszar zainteresowań zawodowych obejmuje nowoczesną chirurgię i implantologię, ultrasonografię głowy i szyi, szeroko pojętą anatomię człowieka oraz onkologię kliniczną.

Michał Karcz

Michał Karcz

specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od 2015 roku pracował w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej ŚUM w Katowicach, gdzie odbył staż specjalizacyjny. Podczas pracy w szpitalu wykonał wiele zabiegów z zakresu traumatologii czaszkowo-szczękowej, pomagając Pacjentom po rozległych urazach twarzoczaszki, a także przeprowadzał rozległe zabiegi onkologiczne i ortognatyczne. Po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalistycznego w 2021 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej.