Wybielanie zębów

Usługi

Wybielanie zębów

Codzienne nawyki, takie jak spożywanie kawy, herbaty czy papierosów, mogą skutkować powstawaniem uporczywych przebarwień na powierzchni zębów. W niektórych przypadkach genetyka również może wpływać na naturalny odcień uzębienia. Bez względu na źródło przebarwień, coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów, aby przywrócić im biały i świeży wygląd. Dlatego też w naszym gabinecie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów i proponujemy im profesjonalne wybielanie, które odbywa się pod kontrolą doświadczonych lekarzy.

Konsultacja przed wybielaniem

Konsultacja pełni istotną rolę w zapewnieniu bezpiecznego i skutecznego przebiegu zabiegu. Podczas spotkania z dentystą Pacjent może przedstawić swoje oczekiwania oraz dowiedzieć się, czy wybielanie jest dla niego odpowiednie. Dentysta dokładnie oceni stan uzębienia, identyfikując ewentualne przeciwwskazania czy czynniki, które mogą wpłynąć na rezultaty zabiegu. Dodatkowo profesjonalista udzieli wskazówek dotyczących rodzaju wybielania, który najlepiej dopasuje się do potrzeb Pacjenta.

Wybielanie krok po kroku

 • Pierwsza wizyta obejmuje konsultację, podczas której lekarz ocenia stan zębów Pacjenta i omawia z nim możliwości wybielania. Przeprowadza się także badania diagnostyczne.

 • Po zatwierdzeniu planu leczenia, przystępuje się do zabiegu wybielania zębów. Efektem jest rozjaśnienie koloru zębów, poprawa ich estetyki i uzyskanie białego uśmiechu.

Przeciwwskazania do wybielania

Warto wiedzieć, że nie każda osoba może pozwolić sobie na wykonanie wybielania zębów. Do najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy należą:

 • niewyleczona próchnica zębów
 • choroby przyzębia
 • paradontoza
 • nadwrażliwość
 • odsłonięte korzenie zębowe
 • alergia na środki zawarte w żelu wybielającym
 • nieleczony stan zapalny w jamie ustnej
 • ciąża i karmienie piersią
 • trwająca kuracja aparatem ortodontycznym

Z powodu wyżej wymienionych przeciwwskazań zalecamy, by każdą metodę wybielania zębów konsultować ze specjalistą. Odradzamy korzystanie z dostępnych na rynku domowych sposobów wybielania, które nie wymagają regularnych wizyt w gabinecie.

Wybielanie zębów – dostępne metody

W naszym gabinecie stosujemy kilka metod wybielania zębów. Dobieramy je na podstawie ustaleń z Pacjentem oraz po ocenie ogólnej kondycji jego uzębienia. Naszym Pacjentom oferujemy:

wybielanie lampą – jest to jedna z najpopularniejszych aktualnie metod wybielania na świecie. Pozwala uzyskać rozjaśnienie koloru nawet do ośmiu odcieni. Cały proces jest komfortowy dla Pacjenta i trwa niecałą godzinę. W trakcie wizyty lekarz nakłada na zęby żel wybielający, który zostaje aktywowany za pomocą zimnego światła emitowanego przez lampę. Ten rodzaj wybielania pozwala na usunięcie silnych przebarwień zarówno z powierzchni zębów, jak i wnętrza zębiny;

wybielanie nakładkowe – podczas wizyty w gabinecie lekarz pobiera od Pacjenta wycisk, na którego podstawie zostaną dla niego przygotowane indywidualne nakładki. Następnie Pacjent otrzymuje zestaw: nakładki i żel wybielający oraz instrukcję ich stosowania w domowym zaciszu. W tym przypadku efekty będą zależne od regularności i skrupulatności przeprowadzanych zabiegów;

Jak dbać o zęby po wybielaniu?

Uzyskany efekt wybielania może utrzymywać się na zębach kilka lat. Ważny jest jednak fakt, że przez ten czas Pacjent powinien odpowiednio dbać o swoje uzębienie. Stosowanie białej diety, korzystanie z dobrych past wybielających, unikanie produktów spożywczych bogatych w barwniki, a także odstawienie lub zredukowanie picia kawy i herbaty może mieć tu ogromne znaczenie.

 

Wybielanie zębów w gabinecie? Zapraszamy na wizytę

Każda osoba, która boryka się z przebarwieniami na zębach, powinna wiedzieć, że w naszym gabinecie bezboleśnie i szybko możemy się z nimi uporać. Dlatego też zapraszamy na pierwszą wizytę, podczas której lekarz przeprowadzi dokładny wywiad z Pacjentem, a także oceni kondycję jego uzębienia. Na tej podstawie opracowany zostanie plan ewentualnego leczenia lub od razu wskazana zostanie najlepsza metoda wybielania. Zachęcamy zatem do wykonania telefonu pod numerem +48 888 333 784 lub wypełnienia formularza kontaktowego i zapisania się do naszego gabinetu.

Najczęściej zadawane pytania o wybielanie zębów

 • To zależy od zastosowanej metody, a także czynników takich jak obecny i docelowy kolor uzębienia. Przy wybielaniu lampą efekt osiąga się w czasie jednej wizyty, natomiast w przypadku wybielania nakładkowego potrzeba na to z reguły 2-4 tygodni.
 • Białą dietę, polegającą na unikaniu pokarmów i napojów zawierających substancje barwiące szkliwo, stosuje się przez cały czas noszenia nakładek, a także jeszcze 72 godziny po wybielaniu.

Cennik

Wybielanie 1 300 zł
Przywracamy pełen blask uśmiechu naszych Pacjentów, by mogli obdarowywać nim swoich najbliższych.
stomatolog Chorzów
Marcelina Orfin
specjalista protetyki stomatologicznej

Eksperci w tej dziedzinie

Monika Nowak

Monika Nowak

kierownik personelu medycznego

Doświadczona asystentka stomatologiczna, która swoją pracę wykonuje od kilkunastu lat. Jej główną rolą jest asystowanie przy zabiegach chirurgicznych, co pozwoliło jej doskonale zrozumieć, jak pomagać Pacjentom przezwyciężyć strach, zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i sprawić, że czują się zaopiekowani. Odnajduje w pracy pasję, ponieważ łączy w niej estetykę, piękno i pomoc innym.