Protezy All-on-4 - nowe zęby nawet w jeden dzień!

Usługi

Protezy All-on-4 – nowe zęby nawet w jeden dzień!

Borykasz się z lukami w uzębieniu lub całkowitym bezzębiem? A może posiadasz własne zęby, ale niestety nie ma już możliwości ich leczenia? Wiele osób właśnie z takich powodów szuka innowacyjnych rozwiązań, aby odzyskać pełną funkcjonalność jamy ustnej.
Na szczęście my mamy na to rozwiązanie! Zęby w jeden dzień, czyli All-on-4.
Dowiedz się więcej na ich temat i odpowiedz sobie na pytanie: “Czy jestem gotowy na nowy uśmiech?”

proteza na czterech implantach Chorzów

Zęby w 1 dzień All-on-4 – czyli?

Protezy All-on-4 to rewolucyjne uzupełnienia protetyczne, które są mocowane najczęściej do czterech wszczepionych implantów dentystycznych. Pełnią one rolę korzeni zębów, a także zapewniają solidną podstawę dla protezy. Kluczową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że ustabilizowana zostaje kość szczęki lub żuchwy, co przeciwdziała dalszemu zanikowi kości.

Leczenie All-on-4 krok po kroku

  • Podczas pierwszej wizyty stomatolog przeprowadza szczegółowy wywiad oraz diagnostykę, celem dokładnego zrozumienia przypadku Pacjenta. Na podstawie zebranych informacji tworzony jest plan leczenia z wykorzystaniem protez all-on-4, uwzględniający indywidualne potrzeby.

  • Po zatwierdzeniu planu leczenia, Pacjent przechodzi do fazy implantacji. Zabieg ten, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, pozwala na wprowadzenie protezy all-on-4 w czasie jednego dnia. Pacjent opuszcza gabinet ze stabilnymi i estetycznymi zębami, co znacznie skraca czas potrzebny na uzyskanie pełnej funkcjonalności uzębienia.

proteza All on 4 Chorzów

 

Zalety protez All-on-4

Protezy All-on-4 charakteryzują się szeregiem korzyści:

szybkie leczenie: na jednej wizycie wszczepiane są implanty i zakładany most, który jest do nich dokręcany; Pacjent wychodzi więc z nowymi zębami po jednej, krótkiej wizycie;

estetyka: uzupełnienia są tworzone z wysokiej jakości porcelany, doskonale imitującej naturalne tkanki zębów, co gwarantuje estetyczny wygląd;

skuteczność: protezy All-on-4 są skuteczne i minimalizują ryzyko powikłań, oferując zadowalające efekty, nawet w przypadku zaawansowanych przypadków ubytków zębowych;

stabilność: dzięki mocowaniu na implantach, protezy te cechują się stabilnością porównywalną do naturalnego uzębienia, umożliwiając Pacjentom spożywanie różnorodnych pokarmów;

komfort Pacjenta: most nie powoduje odruchu wymiotnego. Nie posiada również podniebienia, dzięki czemu nie zaburza odczuwania smaków;

protezy na czterech implantach Chorzów

Przebieg leczenia protezami All-on-4

Rozpoczynając terapię protetyczną, pierwszym krokiem jest konsultacja, w trakcie której lekarz zbiera informacje dotyczące potrzeb i oczekiwań Pacjenta, analizuje uwarunkowania anatomiczne, a na tej podstawie tworzy spersonalizowany plan leczenia.

W tym etapie niezbędne jest przeprowadzenie diagnostyki, głównie opartej na badaniach obrazowych, takich jak tomografia komputerowa, dostarczająca trójwymiarowy obraz jamy ustnej. Te szczegółowe dane umożliwiają precyzyjne zaplanowanie rozmieszczenia implantów, zapewniając nie tylko skuteczność leczenia, ale także całkowite bezpieczeństwo dla Pacjenta. Wybór odpowiednich obszarów z wystarczającą ilością tkanki kostnej jest kluczowy, a jednocześnie trzeba uniknąć naruszenia istotnych struktur anatomicznych.

Diagnostyka pozwala również wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, takie jak stany zapalne w jamie ustnej. W takich przypadkach Pacjent jest najpierw kierowany na leczenie eliminujące te problemy.

Procedura implantacji obejmuje nawiercenie kości i osadzenie w niej implantów. Dzięki zastosowaniu znieczulenia zabieg przebiega bezboleśnie, choć wibracje spowodowane wierceniem mogą u niektórych Pacjentów wywołać niewielki dyskomfort.

All-on-4 wymaga zazwyczaj czterech implantów do odbudowy łuku zębowego. Dwa z nich są wszczepiane pionowo w miejsce przednich zębów, natomiast dwa pozostałe pod kątem w obszarach bocznych między piątym a szóstym zębem.

Dzięki zastosowaniu implantów z biozgodnych materiałów organizm nie traktuje ich jak ciała obce. To umożliwia ich integrację z tkanką kostną poprzez proces osteointegracji, co sprawia, że implanty stają się trwałą podstawą do zamocowania protezy, zastępując naturalne korzenie zębów i zapewniając stabilność terapii.

Po okresie wygojenia implantów, co następuje zazwyczaj po około trzech miesiącach, Pacjent wraca do gabinetu w celu wymiany tymczasowego mostu (zazwyczaj wykonanego z akrylu) na nowy. Most, który zostanie zamocowany na stałe, może być wykonany z porcelany, bądź akrylu.

All-on-4 a tradycyjne protezy: porównanie metod

Protezy All-on-4 stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych protez akrylowych czy protez overdenture. Różnią się one od tych ostatnich przede wszystkim stałością i stabilnością. Warto podkreślić, że nowoczesne protezy All-on-4 dają Pacjentowi możliwość uzyskania nowego usmiechu w jeden dzień.

Rekonstrukcja uzębienia w 1 dzień? Skontaktuj się z nami!

Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem protez All-on-4, skontaktuj się z naszym gabinetem dentystycznym. Chętnie udzielimy wszelkich informacji na temat tej innowacyjnej metody, omówimy jej plusy i minusy oraz umówimy Cię na konsultację. Zadzwoń pod numer +48 888 333 784 lub wypełnij formularz kontaktowy. Odkryj nowoczesne podejście do odbudowy uśmiechu!

Cennik

Proteza na 4 implantach ( na stale - niewyjmowana ) od 11 000 zł
All-on-4 to nie tylko nowa szansa na uśmiech, ale także szybkie odzyskanie funkcji żucia, co ma znaczący wpływ na codzienne życie.
stomatolog Chorzów
Marcelina Orfin
specjalista protetyki stomatologicznej

Eksperci w tej dziedzinie

Marcelina Orfin

Marcelina Orfin

specjalista protetyki stomatologicznej

założycielka Crystal Clinic

Założycielka Crystal Clinic Stomatologia, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z roku 2013. W latach 2016-2021 odbywała staż specjalizacyjny w ramach rezydentury w renomowanym ośrodku akredytowanym w Gliwicach, a w 2021 roku uzyskała tytuł specjalisty protetyki stomatologicznej.

Michał Karcz

Michał Karcz

specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od 2015 roku pracował w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej ŚUM w Katowicach, gdzie odbył staż specjalizacyjny. Podczas pracy w szpitalu wykonał wiele zabiegów z zakresu traumatologii czaszkowo-szczękowej, pomagając Pacjentom po rozległych urazach twarzoczaszki, a także przeprowadzał rozległe zabiegi onkologiczne i ortognatyczne. Po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalistycznego w 2021 roku uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii szczękowo-twarzowej.