Opiekun Pacjenta

W Crystal Clinic zależy nam na tym, żeby Pacjentów otaczać szczególną opieką. To zadanie specjalnie wyznaczonego do tego celu Opiekuna Pacjenta. Jaka dokładnie jest jego rola podczas leczenia?

Czym zajmuje się Opiekun Pacjenta?

Opiekun Pacjenta to osoba, która pomaga Pacjentowi jak najlepiej przejść przez proces leczenia. Jest do jego dyspozycji od pierwszej wizyty w gabinecie aż do zakończenia leczenia. Zgodnie z nazwą, roztacza opiekę nad Pacjentem. Jego zadaniem jest planowanie oraz koordynowanie przebiegu leczenia. Dba o to, by Pacjent nie czuł się zagubiony, informuje go i doradza.

Opiekun to także pośrednik w komunikacji między lekarzem i Pacjentem. Informacje uzyskane od lekarza nie zawsze są dla Pacjenta w pełni zrozumiałe – medyczna terminologia może sprawić, że niektóre szczegóły pozostaną niejasne. Zadaniem Opiekuna jest przełożenie tych informacji na zrozumiały język bliższy Pacjentowi.

Odpowiada on także za sprawy organizacyjne – przede wszystkim rozplanowanie kolejnych wizyt w dogodnych dla Pacjenta terminach.

Jak przebiega leczenie z Opiekunem Pacjenta?

Jak w praktyce wygląda realizacja zadań Opiekuna? Współpraca z Pacjentem zostaje nawiązana jeszcze przed odbyciem wizyty konsultacyjnej. Opiekun zapoznaje się z istotą problemu, poznaje potrzeby Pacjenta i jego oczekiwania względem leczenia.

Opiekun towarzyszy Pacjentowi również w gabinecie, podczas gdy lekarz przeprowadza przegląd stomatologiczny i wywiad lekarski. Po zakończeniu wizyty konsultacyjnej odbywa się następna rozmowa. W jej trakcie Opiekun omawia z Pacjentem krok po kroku plan leczenia wraz z kosztorysem. Przedstawia dostępne alternatywy i pomaga zaplanować terminy kolejnych wizyt tak, by odpowiadały one Pacjentowi.

Oczywiście wsparcie Opiekuna nie kończy się na etapie wizyty konsultacyjnej. Przez cały czas leczenia Opiekun jest do dyspozycji Pacjenta, by wspierać go radą i wiedzą w razie, gdyby były jakieś niejasności. Można się z nim kontaktować przez maila lub telefonicznie, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to również umówić się na dodatkowe spotkanie.

 

Jakie korzyści zapewnia Ci Opiekun Pacjenta?

Gdy leczenie odbywa się ze wsparciem Opiekuna Pacjenta, przebiega sprawniej i jest bardziej komfortowe. Dzięki Opiekunowi Pacjent ma większą świadomość każdego aspektu leczenia, zna różne dostępne opcje, a wszelkie szczegóły planowanych zabiegów nie są dla niego tajemnicą. W ten sposób leczenie staje się procesem przewidywalnym i klarownym. Pacjent ma świadomość, że w jego trakcie nie czekają go żadne niespodzianki, co wpływa na większy komfort psychiczny.

Pośrednictwo w kontaktach z lekarzem, jakie zapewnia Opiekun, przyczynia się do sprawniejszej komunikacji i pozwala uniknąć różnych niejasności. Ponadto dzięki Opiekunowi Pacjent czuje mocniejsze wsparcie podczas leczenia, co często ma duże znaczenie dla jego samopoczucia.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o roli, jaką podczas leczenia spełnia Opiekun Pacjenta, zapraszamy do Crystal Clinic. Na wizytę możesz się umówić, dzwoniąc pod numer +48 888 333 784 lub wypełniając formularz.