Leczenie kanałowe – poznaj jego etapy
Diagnostyka stanowi pierwszy etap w procesie leczenia kanałowego. Ząb wymaga bowiem precyzyjnego zbadania struktury, ilości oraz kształtu jego korzeni i kanałów. W tym celu wykorzystujemy nowoczesne zdjęcia RTG, które dostarczają szczegółowego obrazu budowy poszczególnych zębów. Dzięki posiadaniu własnego sprzętu, wszystkie niezbędne badania są przeprowadzane kompleksowo w jednym miejscu. To kluczowe dla opracowania kompleksowego planu leczenia, który będzie odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta.
W momencie, gdy zostaje postawiona diagnoza, a lekarz wie już, jak wygląda zainfekowany ząb, może przejść do jego oczyszczania. W trakcie tego fundamentalnego zabiegu usuwane są wszelkie zainfekowane tkanki, a kanały zębowe poddawane są starannemu procesowi dezynfekcji. Warto podkreślić, że precyzja działania jest tutaj kluczowa, a jej osiągnięcie jest możliwe dzięki wykorzystaniu wspomnianego już przez nas mikroskopu, który zapewnia ponad dwudziestokrotne powiększenie obszaru zabiegowego. Taka dokładność nie tylko zwiększa komfort pracy dentysty, lecz także gwarantuje Pacjentowi bezpieczeństwo i skuteczność leczenia.
Bezpłatne konsultacje
Teraz dla Pacjentów pierwszorazowych
Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację
Gdy ząb zostanie w pełni oczyszczony, lekarz może przejść do jego wypełnienia. W naszym gabinecie stosujemy innowacyjną ciekłą gutaperkę. Jest to substancja pochodzenia naturalnego, w pełni bezpieczna dla organizmu. Jej charakterystyczna konsystencja umożliwia szczelne wypełnienie wszystkich kanałów oraz dotarcie do trudno dostępnych miejsc i szczelin. Staranność w realizacji tego etapu gwarantuje skuteczność leczenia i eliminuje ryzyko ponownego wystąpienia plam próchnicowych.
Ostatnim etapem jest rekonstrukcja widocznej części zęba w jamie ustnej. Korona zęba może zostać zamknięta za pomocą światłoutwardzalnego wypełnienia. Alternatywnie, rozważane jest także zastosowanie korony protetycznej, która nie tylko wzmacnia ząb, ale także chroni go przed potencjalnie szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.