Pierwsza wizyta

Pierwszy pobyt w Crystal Clinic jest wizytą szczególną. Leczenie zaczynamy od konsultacji. Dlaczego to takie ważne i w jaki sposób dokładnie taka wizyta przebiega?

Jaki jest cel wizyty konsultacyjnej?

Pierwsza wizyta w naszym gabinecie z reguły jest wizytą konsultacyjną (z wyjątkiem sytuacji, gdy Pacjent ma dolegliwości bólowe i wymaga szybkiej pomocy). Podczas takiej wizyty nie przeprowadzamy żadnych zabiegów. Jaki zatem jest jej cel? Jest ona po to, by lekarz dokonał wnikliwej diagnozy i opracował szczegółowy plan leczenia.

W Crystal Clinic jesteśmy zwolennikami stomatologii holistycznej, czyli takiej, która kładzie szczególny nacisk na występujące w organizmie wzajemne zależności między poszczególnymi jego elementami. Organizm jest systemem, w którym wszystko jest w pewien sposób połączone, dlatego na problemy zdrowotne nie należy patrzeć jako na coś odosobnionego. Leczenie miejscowe często pomaga jedynie na krótko. Zamiast niego opowiadamy się za leczeniem kompleksowym, którego cel to znalezienie rzeczywistej przyczyny problemu i przywrócenie Pacjentowi pełni zdrowia. Ale to zwykle jest złożony, wieloetapowy proces, dlatego wymaga szczegółowego zaplanowania.

Jak przebiega pierwsza wizyta w Crystal Clinic?

Główne elementy, stanowiące podstawę takiej wizyty, to przegląd stomatologiczny i wywiad lekarski. Przegląd stomatologiczny polega na dokładnym badaniu jamy ustnej. Lekarz sprawdza stan zdrowia zębów, dziąseł, warg, języka, policzków, ślinianek, mięśni żucia i stawów skroniowo-żuchwowych, ocenia prawidłowość zgryzu, ryzyko wystąpienia próchnicy oraz chorób dziąseł i kości. Wykonujemy także badania rentgenowskie (zdjęcie pantomograficzne, a w razie potrzeby również tomografię CBCT), które pozwalają nam precyzyjnie zdiagnozować dany przypadek.

W ramach pierwszej wizyty przeprowadzamy również wywiad lekarski. To wymiana informacji między Pacjentem a lekarzem. W ten sposób lekarz zdobywa informacje o ogólnym stanie zdrowia Pacjenta. Przede wszystkim chodzi tu o choroby przewlekłe, z których niektóre stanowią przeciwwskazanie do zastosowania określonych metod i zabiegów. Lekarz zapoznaje się także z potrzebami i oczekiwaniami Pacjenta.

Wszystkie te informacje bierze pod uwagę, opracowując szczegółowy plan leczenia z kosztorysem, obejmujący wszystkie etapy terapii. Następnie zapoznaje Pacjenta z tym planem. Dzięki temu leczenie staje się procesem przewidywalnym, a Pacjent ma psychiczny komfort, wiedząc, że nie czekają go po drodze żadne niespodzianki.

Dowiedz się więcej

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega pierwsza wizyta w Crystal Clinic, zapraszamy do kontaktu – zadzwoń pod numer +48 888 333 784 lub wypełnij formularz.